Czym jest test-engineer.pl?

Hej, nazywam się Marcin Sikorski i witam Cię na stronie test-engineer.pl!

Jako entuzjasta testowania i jednocześnie wieloletni tester założyłem tę stronę z myślą o podobnych do sobie pasjonatach oraz specjalistach sektora QA – ludziach, którzy żyją i oddychają testowaniem.

Zauważyłem, że na polskiej scenie testerskiej ciągle doskwiera Nam brak dedykowanych portali, które w jasny i przystępny sposób dostarczałyby lektury profesjonalistom jak i osobom dopiero co wdrażającym się w ten niezwykle barwny świat.

Idea tej strony była więc jedna – publikować materiały, który jakościowo i merytorycznie zaspokoją potrzeby testerskiej społeczności.

Dostarczyć m.in. felietony, recenzje książek oraz wywiady ze specjalistami QA (w Polsce i na świecie) aby za pomocą słowa pisanego ( i mówionego) zainspirować testerów do pogłębiania sztuki testowania.

Motywację stanowiły dla mnie słowa Jacka Ganssle’a:

Wiedzę utrwala się wyłącznie na dwa sposoby: poprzez powtarzanie i stosowanie w praktyce. Nie można wybrać jednego z dwóch sposobów bo albo pozostaniesz teoretykiem albo połowicznym praktykiem, który zapomni o połowie sztuki.

„Praktycznie” większość osób doskonali się w firmach podczas realizacji projektów.

Materiały do teoretycznej inspiracji dostarczy za to test-engineer.pl 🙂

Oczywiście wierzę w holistyczne podejście do pracy stąd zamysł aby realizując swoją misję nie skupiać się wyłącznie na testowaniu (jako dziedzinie) per se, lecz również na tym jak mentalnie i „miękko” podchodzić do wykonywanego zawodu QA. Wierzę bowiem, że prawidłowe nastawienie do pracy to więcej niż 50% skuteczności działań.

Jeśli zatem choć jeden artykuł zainspiruje Cię do poszerzenia horyzontów myślowych lub poprawi jakość Twojej pracy to uznam swoją pracę za wartą zachodu.

Pytania? Wątpliwości? Uwagi? Kieruj je śmiało na adres: marcin.sikorski[at]test-engineer.pl

W każdym przypadku – dzięki za wszelkie wsparcie i do przeczytania!