IoT news #1

IoT News #1 – ten o Hindusach, miastach jutra, włamaniach i tamponach

News

TATA COMMUNICATION

  • Indyjskie Tata Communication opublikowało niedawno raport dotyczący opinii Hindusów na temat Internetu Rzeczy. Co ciekawe ponad 90% z nich chce eksperymentować z tą technologią wierząc, że ułatwi i uprości ona ich życie. Ma się poprawić edukacja, służba zdrowia, codzienne obowiązki, a największy potencjał dostrzegają oni przede wszystkim… w obszarze FOLO (strach pozostawienia włączonego światła lub gazu) do czego przyznaje się aż 66% ankietowanych. Otwartość umysłu godna podziwu biorąc pod uwagę, że niemal połowa populacji  nadal wydala się na ulicach.

TERA DATA

  • Tymczasem TeraData oraz Cisco postanawiają zawiązać nić porozumienia aby wspólnie przystąpić do projektu rozwoju miast przyszłości. Na ten moment skupiają całą swoją siłę (finansową i technologiczną) na rozwoju urządzeń do zbierania i przetwarzania danych po to, by jak sami twierdzą, wykrzesać ukryty potencjał kryjący się za obserwacją i analizą mieszkańców miast. Póki co wspominają chęć inwestowania w obszarze usprawniania transportu oraz bezpieczeństwa ale kto wie dokąd ich wizja może nas zaprowadzić.

BEZPIECZEŃSTWO IOT

  • Temat bezpieczeństwa w kontekście IoT rozbrzmiewa, a wraz z nim coraz częściej pada pytanie „Czy korporacje poradzą sobie z nowymi zagrożeniami?”. Okazuje się , że na ten moment nieszczególnie. Tylko 13% firm dostrzega potencjalne zagrożenie płynące z korzystania z IoT, a jedynie 27% uaktualnia swoją politykę bezpieczeństwa na możlwią ewentualność nowego typu włamań.

ESSENTIAL

  • Firma Essential, po cichu i bez większego echa , zaprezentowała właśnie nowe modele swoich telefonów. A tak dokładniej to jedynie wiosenną linię świeżych kolorków. Spodziewałem się bardziej elektryzującego newsa po człowieku, który współtworzył Androida ale może to cisza przed burzą? Czas pokaże.

START-UPY

  • A na koniec – coraz ciekawsze rozwiązania technologiczne płyną zza oceanu: Verge Genomics stosując sieci neuronowe przyspiesza proces odkrywania nowych leków udowadniając, że Machine Learning może być wykorzystany do słusznych celów (a nie tylko giełdy lub Bitcoina), May Mobility zgarnia 11,5 miliona dolarów, po to aby rozwijać swe autonomiczne pojazdy, zaś Flex… cóż… Flex wymyśla tampony jutra. Póki co – bez specjalnych sensorów i czujników choć znając życie jest to kwestią niedalekiej przyszłości (oraz modelu 2.0 🙂 ).

Po więcej newsów zapraszam TUTAJ.


Marcin Sikorski

Twórca bloga test-engineer.pl. Wieloletni test lead oraz entuzjasta obszaru Internet of Things oraz systemów Embedded.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
Related Posts